V 6. etape Rely Dakar sa Slovákom darilo, Svitko piaty, Jakeš desiaty

09.01.2015 Celý región

Iquique 9. januára (TASR) - Slovenský motocyklista Štefan Svitko (KTM) skončil podľa predbežných výsledkov v piatkovej 6. etape na Rely Dakar 2015 na výbornom 5. mieste. V cieli mu namerali čas 4:16:52 h, za víťazným Portugalčanom Helderom Rodriguesom zaostal o 6:42 minút.

Jeho najlepším miestom na tohtoročnom púštnom dobrodružstve tak ostáva 4. miesto zo štvrtkovej etapy.

Druhý slovenský zástupca Ivan Jakeš (KTM) obsadil 10. miesto so stratou na vedúceho jazdca 13:59 minút. V celkovej klasifikácii patrí Svitkovi 8. miesto, Jakešovi 14. Lídrom je Španiel Bort Barreda.

Jazdcov čakala v piatok trasa od Antofagasta do Iquique. Bola to stredne dlhá etapa s mnohými stúpaniami a klesaniami. Povrch bol prevažne kamenistý a všetci účastníci sa museli popasovať tiež s dunami.

V kategórii štvorkoliek sa tešil z prvenstva domáci Čiľan Ignacio Casale, za ktorým sa zaradili Rafal Sonik a Sergio Lafuente. Automobily ovládol Nasser Al-Attiyah, ktorý vedie aj priebežné poradie.